Математика
Дата:18.09.2015 Клас: 1
Тема. Число і цифра 2. Лічба предметів. Монети номіналом 1 к., 2 к. Написання цифри 2.
Мета: вчити виділяти групи предметів, які характеризуються числом 2; ознайомити дітей з утворенням числа 2; учити писати цифру 2; ознайомити з монетами вартістю 1 к., 2 к.; формувати навички усної лічби; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: картки з цифрами, таблички з набором предметів, набори геометричного матеріалу в кожного учня.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
IІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Весела лічба
Добрий лікар Айболить
Склавши руки не сидить.
Черга вже на лікування:
«Я за вами», «Хто останній?»
Всі проходять – два шпаки,
Три корови, два вовки,
І ведмідь, і черв’ячок,
І поранений жучок.
Добрий лікар Айболить
Хворих вилікує вмить.
- Скільки тварин прийшло на лікування до лікаря?
- Хто був першим?
2. Гра «Яке число пропущене»
- Я називатиму числа. А ви уважно слухаєте і стежите чи всі числа я назвала по порядку. Яке число я пропустила?
3. Усна лічба. «Ланцюжок»
- Полічіть у прямому і зворотному прядку від 4 до 9; від 10 до 7; від 8 до 4; від 6 до 1.
IIІ. Ознайомлення з новим матеріалом.
- Робота над загадкою.
- Два кінця, два кільця, а всередині – цвях. (ножиці)
- Яке число почули в загадці?
- Чого буває тільки два?
- А ще говорять, коли речей по два – пара.
- які пари предметів ви знаєте?
2. Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 2.
- На кого вона схожа?
Пливе лебідь у ставку,
вигнув шию він тонку,
хвостик вгору припідняв,
цифру 2 нам показав.
- Робота з набірним полотном.
В лісі білочка жила і грибок нам принесла.
А за нею їжачок, теж приніс один грибок.
- Як отримали число 2?
- Число два позначається цифрою 2.
Сірий зайчик сів і жде,
Спритно вушками пряде.
Зимно зайчику стояти,
треба трошки пострибати.
Скік – скік, скік – скік.
- Написання цифри 2.
- Пояснення і показ учителем на дошці
- Написання цифри в повітрі
- Написання цифри в зошиті.
-
- Ознайомлення з монетами вартістю 1 к., 2 к.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
- Робота в парах. Геометричний матеріал.
- Покладіть на парти свої квадратики так, щоб утворилися прямокутники.
- Як ви вважаєте, чи рівні між собою прямокутники?
- Спробуйте перевірити.
- Робота в зошиті
V. Підсумок уроку.
- Ми рахували?
- Ми писали?
- Яку цифру вивчали?
- Оцініть свою роботу сонечком в зошиті.
|